toristi


toristi

تهران با داشتن اماكن و آثار تاريخي بسيار يكي از شهرهاي پر گردشگر ايران به حساب مي‌آيد اما آثار تاريخي تنها جاذبه‌هاي ديدني تهران نيستند بلكه بسياري از جاذبه‌هاي تفريحي اين شهر نيز باعث جذب گردشگران مي‌شوند. اگر شما به همراه كودكان خود به اين شهر سفر مي‌كنيد اين جاذبه ها مي‌توانند مكان مناسبي براي سپري كردن ساعاتي در كنار خانواده باشند. در ادامه همراه ما باشيد تا شما را با تعدادي از جاذبه هاي تفريحي تهران آشنا كنم.

پارك آبشار و آبنما از جاذبه هاي تفريحي تهران كه كمتر شناخته شده است

يكي از جاذبه‌هاي كمتر شناخته شده تهران، پارك آبشار است. اين پارك كه به تازگي تاسيس شده است يكي از بهترين جاذبه هاي تفريحي تهران براي پياده روي و دورهمي‌هاي خانوادگي است. پارك آبشار مانند باغ‌هاي قديمي ايراني به صورت طبقه‌اي ساخته شده است. داشتن آبشار مصنوعي در اين پارك يكي از عوامل مهم در جذب گردشگر بوده است. از ديگر جاذبه‌هاي اين پارك مي توان به چشم انداز زيباي آن و بركه‌هاي كوچك اشاره كرد. اگر قصد نداريد از ماشين شخصي خود براي رفتن به اين پارك استفاده كنيد مي‌توانيد با خط پنج مترو تهران به ايستگاه چيتگر كه در نزديكي اين پارك است برويد.

پارك ژوراسيك سعادت آباد

يكي ديگر از جاذبه هاي تفريحي تهران كه بسيار براي كودكان جذاب است، پارك ژوراسيك سعادت آباد است. اين پارك محل نگه‌داري ۲۸ عروسك متحرك از انواع دايناسورها به همراه شيوه زندگي و تغذيه آن‌ها است. از ديگر امكانات اين پارك مي‌توان به سينما سه بعدي به همراه فيلم‌هاي آموزشي و كارگاه‌هاي آموزشي اشاره كرد. اين پارك در خيابان سعادت آباد، ميدان بهرود قرار گرفته است. اگر تمايل داريد در نزديكي اين پارك اقدام به رزرو هتل كنيد، هتل اسپيناس پالاس تهران مي‌تواند گزينه خوبي براي شما باشد.

پارك بازيافت تهران

يكي ديگر از جاذبه هاي تفريحي تهران كه در هيچ يك از شهرهاي تهران نيز ديده نمي‌شود، پارك بازيافت علي‌آباد است. نمونه اين پارك را ممكن است در كشورهاي ديگر جهان ديده باشيد اما اين پارك به عنوان اولين پارك بازيافت در ايران شناخته شده است. تمامي اشيايي كه در اين پارك مي‌بينيد از وسايل بازيافتي و زباله‌ها ساخته شده‌اند. هدف از اين كار آشنا كردن مردم با فرهنگ بازيافت و استفاده دوباره از آن‌ها است.

سخن آخر

سفر با كودكان هميشه جز يكي از سخت‌ترين سفرها است چرا كه بايد برنامه ريزي‌هايي براي تفريح آن‌ها نيز در نظر گرفت. بهتر است قبل از اين كه اقدام به رزرو هتل كنيد، موقعيت و جاذبه هاي تفريحي تهران كه براي كودكان جذابيت دارند را مشخص كنيد و سپس رزرو آنلاين هتل را انجام دهيد.

:source 
 

نوشته شده در ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت ۰۱:۵۲:۴۰ توسط farinax| نظرات (0)

[ ]

آخرين مطالب
» چهارباغ گردي در نصف جهان
» با عمارت شاپوري شيراز آشنا شويد
» باغ موزه نگارستان تهران را بيشتر بشناسيد
» معرفي خانه هاي تاريخي تبريز
» معرفي ۵ پل تاريخي در اصفهان
» جاذبه هاي تفريحي تهران
» جاذبه هاي ديدني شيراز ۲
» جاذبه هاي ديدني شيراز
» با ماسال بهشت گمشده ايران، بيشتر آشنا شويد
» جاذبه هاي ديدني اصفهان در دوران صفويه