toristi


toristi

كشور ايران به دليل موقعيت جغرافيايي كه دارد، داراي كويرهاي زيباي بسياري است. در اين مقاله همراه ما باشيد تا با چند نمونه از زيباترين كويرهاي ايران آشنا شويد.

۱) كوير مصر

كوير مصر در روستايي به همين اسم در نزديكي اصفهان قرار دارد. اين كوير يكي از زيباترين كويرهاي ايران است كه مي‌توان ساعت‌ها بر روي شن‌هاي آن نشست و از طبيعت كوير لذت برد. از تفريحات اين كوير مي‌توان به پياده روي، شتر سواري، شتر سواري و … اشاره كرد. اگر جز آن دسته از افرادي هستيد كه تمايل داريد شب را در كوير سپري كنيد، اقامتگاه هاي بوم گردي زيبايي در اين روستا وجود دارد، همچنين در اين كوير امكان چادر زدن و شب‌ نشيني نيز است.

۲)كوير مرنجاب

كوير مرنجاب، از ديگر كويرهاي زيباي اصفهان است. اين كوير در شهرستان آران و بيدگل قرار دارد و داراي جاذبه‌هاي گردشگري زيادي نيز است. كاروانسراي شاه عباسي، چاه تاريخي دستكن، درياچه‌هاي نمك، جزيره سرگردان و … از جمله زيبايي‌ها و مناطق گردشگري اين كوير هستند. كاروانسراي شاه عباسي مكان مناسبي براي اقامت كردن در كوير مرنجاب است.

۳) كلوت شهداد

كلوت شهداد، يكي از بيابان‌هاي زيباي ايران است كه در دشت لوت كرمان قرار دارد. كوه‌هاي اين بيابان به شكل‌هاي متفاوتي تبديل شده‌اند كه، حواس هر بيننده‌اي را پرت مي‌كنند. سافاري، موتور چهارچرخ، پياده روي بر روي شن‌ها از جمله تفريحات اين كوير مي‌باشد. در اين كوير آلاچيق‌هاي مدور تعبيه شده است كه، تجربه جالبي را براي اقامت در اين كوير ميسازد.

۴)كوير حلوان طبس

كوير حلوان در شهرستان طبس در روستاي حلوان قرار دارد. كوير حلوان از جمله كويرهايي است كه در چند سال اخير به يكي از زيباترين كويرهاي ايران تبديل شده است. اين كوير داراي اقامتگاهي نيز است كه اگر تمايلي براي چادر زدن نداريد مي‌توانيد شب را در آن‌ها سپري كنيد.

:source 
Booking hotel in Iran، Iran hotel، Iran tour، Travel to Iran، Iran tour packages، Iran tour operators

نوشته شده در ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت ۰۴:۳۶:۱۶ توسط farinax| نظرات (0)

[ ]

آخرين مطالب
» چهارباغ گردي در نصف جهان
» با عمارت شاپوري شيراز آشنا شويد
» باغ موزه نگارستان تهران را بيشتر بشناسيد
» معرفي خانه هاي تاريخي تبريز
» معرفي ۵ پل تاريخي در اصفهان
» جاذبه هاي تفريحي تهران
» جاذبه هاي ديدني شيراز ۲
» جاذبه هاي ديدني شيراز
» با ماسال بهشت گمشده ايران، بيشتر آشنا شويد
» جاذبه هاي ديدني اصفهان در دوران صفويه