toristi


toristi

كاشان يكي ديگر از شهرهاي گردشگري و تاريخي ايران است. اين شهر علاوه بر بناهاي گردشگري مانند باغ فين و حمام فين، داراي بناهاي تاريخي مانند خانه‌هاي تاريخي نيز است، در ادامه با ما همراه باشيد تا با تعدادي از خانه‌هاي تاريخي آشنا شويد.

خانه تاريخي عادل كاشان

يكي از قديمي‌ترين خانه‌هاي كاشان، خانه عادل است. اين خانه به دست معماران ايراني در دوره قاجار بنا شده است و از زيباترين بناهاي كاشان به‌شمار مي‌آيد. اين خانه به تازگي به هتل تغيير كاربري داده شده‌است.

خانه تاريخي بهي

خانه بهي در دوره قاجار ساخته شده است و به نام مالك آن صدا زده مي‌شود. اين خانه از جمله خانه‌هاي كوچك كاشان محسوب مي‌شود. اين بنا به صورت گودال باغچه بنا شده است و با سه جداره و دو طبقه فوقاني و تحتاني در فضاي سرپوشيده، بنا شده است.

خانه تاريخي عامري‌ها

از قديمي‌ترين، بزرگترين و زيباترين بناهاي كاشان خانه‌عامري‌ها است. اين بنا در دوره زنديه ساخته شده است و در دوره قاجار، بازسازي شد. اين بنا تحت ميراث فرهنگي مرمت و بازسازي مجدد شد و به هتل تغيير كاربري داد. خانه عامري‌ها شامل هفت حياط مركزي، بيروني و اندروني و مهمانخانه است.

خانه بروجردي‌ها

اين خانه در زمان قاجار براي بازرگاني به نام سيد حسن نطنزي ساخته شده است و چون كالاهاي خود را از بروجرد وارد مي‌كرده است به خانه بروجردي شهرت يافت. اين بنا شامل قسمت بيروني و اندروني است.بازديد از اين بنا براي عموم مردم آزاد است. خانه بروجردي‌ها يكي از زيباترين گچ‌بري‌هاي معماري در كاشان را دارد.

خانه طباطبايي‌ها

خانه طباطبايي توسط يكي از بزرگترين تجار فرش كاشان بنا شده است. اين مجموعه شامل ۳ بخش دروني و بيروني و بخش مخصوص خدمه است. خانه طباطبايي‌ها مانند ساير بناهاي تاريخي كاشان دارا تزيينات مجلل و باشكوه است.

نوشته شده در ۶ خرداد ۱۳۹۸ساعت ۰۲:۲۲:۱۲ توسط farinax| نظرات (0)

[ ]

آخرين مطالب
» چهارباغ گردي در نصف جهان
» با عمارت شاپوري شيراز آشنا شويد
» باغ موزه نگارستان تهران را بيشتر بشناسيد
» معرفي خانه هاي تاريخي تبريز
» معرفي ۵ پل تاريخي در اصفهان
» جاذبه هاي تفريحي تهران
» جاذبه هاي ديدني شيراز ۲
» جاذبه هاي ديدني شيراز
» با ماسال بهشت گمشده ايران، بيشتر آشنا شويد
» جاذبه هاي ديدني اصفهان در دوران صفويه