فالوور بگیر اینستاگرام
درج آگهی رایگان
تعمیرات لوازم خانگی
 toristi


toristi

استان همدان از ديگر استان‌هاي زيباي غرب كشور است. مركز اين استان در زمان مادها بنا شده است و در آن زمان به هگمتانه شهرت داشته و همچنين پايتخت ايران بوده است. از شهرهاي مهم اين استان مي توان به ملاير، نهاوند، تويسركان اشاره كرد. در ادامه به معرفي تعدادي از جاذبه‌هاي گردشگري اين استان آشنا مي‌پردازيم.

غار عليصدر

غار عليصدر به عنوان طولاني‌ترين غار جهان شناخته مي‌شود. اين غار از مهمترين جاذبه‌هاي گردشگري همدان است. غار عليصدر در ارتفاعات ساري قيه در نزديكي روستاي عليصدر قرار دارد. اين غار همچنين سومين اثر طبيعي در سازمان ميراث ملي است.

دهكده گنج‌نامه

مجموعه تفريحي توريستي گنج‌نامه در ۵ كيلومتر غرب همدان در كوه‌هاي الوند قرار دارد. اين مجموعه داراي چندين جاذبه گردشگري است، كه براي دين آن‌ها به يك روز كامل احتياج است. آبشار گنج‌نامه و سنگ نبشته‌هاي گنج‌نامه در اين مجموعه قرار دارند.

آرامگاه باباطاهر عريان

آرامگاه شاعر و عارف ايراني تبار، باباطاهر عريان در همدان قرار دارد. اين شاعر دوبيتي سرا در اواخر سده چهارم و اوايل سده پنجم زندگي مي‌كرده است. در محوطه داخلي اين آرامگاه با استفاده از كاشي كاري و معرق و تزيينات بسيار ظريف به كار رفته است و جلوه خاصي به آن داده است. در كنار آرامگاه باباطاهر موزه صنايع دستي استان همدان نيز قرار دارد.

تپه هگمتانه

تپه هگمتانه نخستين پايتخت ايران بوده است و جز معدود شهرهاي جهان است كه همچنان زنده و مهم باقي مانده است. اين شهر به دست هرودوت ساخته شده است و داراي هفت ديوار بوده است كه هر كدام به رنگ يكي از سياره بوده‌. از نكات قابل توجه درباره اين شهر مي توان به شبكه منظم آبرساني آن اشاره كرد.

موزه تاريخ طبيعي همدان

موزه تاريخ طبيعي همدان به همت جعفر عليزاده تاسيس شده و تمامي نمونه‌هاي آن با تلاش ايشان و دانشجويانش گردآوري شده است. اين موزه، موزه‌اي كم نظير از انواع گونه‌هاي گياهي، حيواني و طبيعي مربوط به ايران و جهان است. در موزه تاريخ طبيعي همدان، نمونه هاي سنگواره و تاكسي‌درمي شده حيوانات قرار دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت ۰۱:۳۳:۱۶ توسط farinax| نظرات (0)

كاشان يكي ديگر از شهرهاي گردشگري و تاريخي ايران است. اين شهر علاوه بر بناهاي گردشگري مانند باغ فين و حمام فين، داراي بناهاي تاريخي مانند خانه‌هاي تاريخي نيز است، در ادامه با ما همراه باشيد تا با تعدادي از خانه‌هاي تاريخي آشنا شويد.

خانه تاريخي عادل كاشان

يكي از قديمي‌ترين خانه‌هاي كاشان، خانه عادل است. اين خانه به دست معماران ايراني در دوره قاجار بنا شده است و از زيباترين بناهاي كاشان به‌شمار مي‌آيد. اين خانه به تازگي به هتل تغيير كاربري داده شده‌است.

خانه تاريخي بهي

خانه بهي در دوره قاجار ساخته شده است و به نام مالك آن صدا زده مي‌شود. اين خانه از جمله خانه‌هاي كوچك كاشان محسوب مي‌شود. اين بنا به صورت گودال باغچه بنا شده است و با سه جداره و دو طبقه فوقاني و تحتاني در فضاي سرپوشيده، بنا شده است.

خانه تاريخي عامري‌ها

از قديمي‌ترين، بزرگترين و زيباترين بناهاي كاشان خانه‌عامري‌ها است. اين بنا در دوره زنديه ساخته شده است و در دوره قاجار، بازسازي شد. اين بنا تحت ميراث فرهنگي مرمت و بازسازي مجدد شد و به هتل تغيير كاربري داد. خانه عامري‌ها شامل هفت حياط مركزي، بيروني و اندروني و مهمانخانه است.

خانه بروجردي‌ها

اين خانه در زمان قاجار براي بازرگاني به نام سيد حسن نطنزي ساخته شده است و چون كالاهاي خود را از بروجرد وارد مي‌كرده است به خانه بروجردي شهرت يافت. اين بنا شامل قسمت بيروني و اندروني است.بازديد از اين بنا براي عموم مردم آزاد است. خانه بروجردي‌ها يكي از زيباترين گچ‌بري‌هاي معماري در كاشان را دارد.

خانه طباطبايي‌ها

خانه طباطبايي توسط يكي از بزرگترين تجار فرش كاشان بنا شده است. اين مجموعه شامل ۳ بخش دروني و بيروني و بخش مخصوص خدمه است. خانه طباطبايي‌ها مانند ساير بناهاي تاريخي كاشان دارا تزيينات مجلل و باشكوه است.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۶ خرداد ۱۳۹۸ساعت ۰۲:۲۲:۱۲ توسط farinax| نظرات (0)

ايران كشوري است كه از هر رنگ و نژادي آدم در آن يافت مي‌شود. تنوع قومي و فرهنگي اين كشور منحصر به فرد است. هريك از اين اقوام بر قالي رنگارنگ فرهنگ ايران نقشي زده‌اند و اكنون حاصل آن اين قالي هزار رنگ است كه در هر گوشه‌اش گويي بخشي از فرهنگ دنيا را به تصوير مي‌كشد، فارس، كرد، لر، عرب، بلوچ، تركمن و... . يكي از بخش‌هاي مهم در تاريخ و فرهنگ هر كشور غذاهاي آن سرزمين است. ايران داراي خوراكي‌ها و غذاهاي بي‌نظيري است كه مي‌تواند هر مسافري را با هر ذائقه‌اي راضي كند. موقعيت جغرافيايي و شرايط اقليمي ايران باعث شده انواع مختلفي از سبزيجات، ادويه و محصولات دامي در اين كشور موجود باشد. در اين مطلب قصد داريم شما را با بخشي از اين غذاها آشنا كنيم.

انواع كباب، شناسنامه غذاهاي ايراني

ايران را شايد در كنار قالي‌هاي زيبا، تاريخ پر فراز و نشيب و طبيعت منحصر به فردش با كباب‌هاي آن بشناسند. انواع مختلفي از اين غذا در بخش‌هاي مختلف كشور طبخ مي‌شود. كباب از مهم‌ترين غذاهاي ايراني در مراسم و مناسبت‌ها و در طبيعت‌گردي‌ها است. انواع مختلف آن را با گوشت‌هاي مختلف و بخش‌هاي متفاوتي از گوشت تهيه مي‌كنند. از معروف‌ترين آن‌ها مي‌توان به كباب برگ، كوبيده، چنجه و جوجه كباب اشاره كرد. برنج كه در آشپزي ايراني جايگاه ويژه‌اي دارد در كنار اين غذا سرو مي‌شود.

قورمه‌سبزي، شنبه‌هايي با عطر و طعم سبزي

در بسياري از خانواده‌هاي ايراني غذاي روز شنبه قورمه‌سبزي است. اين غذا از تركيب سبزيجات معطر، گوشت و لوبيا پخته مي‌شود. طبخ آن معمولا چند ساعتي زمان مي‌برد و نمادي است از زمان‌بر بودن پخت غذاهاي ايراني. اما صرف اين وقت طولاني ارزش نتيجه حاصل از آن را دارد. عطر دل‌انگيز سبزيجات و گوشت در كنار طعم بي‌نظير برنج مي‌تواند روز هر كسي را بسازد.

خورش قيمه، خوش رنگ و خوش بو

يكي ديگر از خورش‌هاي اصيل ايراني كه با لپه و گوشت پخته مي‌شود. طبخ اين خورش نيز زمان‌بر است و البته باز هم به نتيجه كار مي‌ارزد. اين خورش در نهايت با بادنجان يا سيب‌زميني سرو مي‌شود و همراه با برنج خورده مي‌شود. عطر دارچين ويژگي بارز اين خورش است.

دلمه، تركيب بي‌نظير گوشت و سبزيجات

انواع مختلفي از دلمه در آشپرخانه‌هاي ايران طبخ مي‌شود. به طور كلي دلمه سبزيجات پر شده با انواع حبوبات و گوشت است. براي پختن اين غذا از بادنجان‌هاي بزرگ و مخصوص، فلفل دلمه‌اي، گوجه، كدو، برگ كلم و برگ درخت انگور استفاده مي‌شود. گوشت، حبوبات و برخي سبزيجات معطري كه با ادويه تفت داده شده‌اند داخل سبزيجات خالي شده قرار مي‌گيرند و براي چند ساعتي همراه با كمي آب پخته مي‌شوند. تركيب عطر و طعم اين مواد با يكديگر هر كسي را به خود جذب مي‌كند و طعمي فراموش‌نشدني در ذهن او ثبت مي‌كند.

انواع آش

شايد بتوان گفت به تعداد شهرها و روستاهاي ايران آش‌هاي مختلف در اين كشور وجود دارد. به طور كلي آش تركيبي از حبوبات و سبزيجات است كه به مدت چند ساعت همراه با يكديگر پخته مي‌شوند. آش غذايي مقوي و سالم است كه در مواقع زيادي براي افراد بيمار يا ضعيف پخته مي‌شود. بسياري از انواع آن در نهايت با پياز تفت داده شده در روغن و ادويه و همچنين كشك كه نوعي لبنيات منحصر به فرد در ايران است و طعمي شور دارد تزيين مي‌شوند.

خورش ماست

غذايي لذيذ با ظاهري زيبا كه نه تنها در شهر زادگاه خود، يعني اصفهان، بلكه در بسياري از شهرهاي ديگر و در نزد مردم ساير بخش‌هاي كشور نيز محبوب است. ظاهري ساده با تعداد اندكي مواد اوليه كه پخت آن بسيار زمان‌بر و پر زحمت است. تركيبات اصلي آن گوشت گردن، ماست چكيده و زعفران است. مواد تركيب شده در نهايت به نوعي دسر يا غذا تبديل مي‌شوند كه بيشتر در مراسم‌ها به عنوان يك غذاي تشريفاتي سرو ميشود.

فسنجان

از غذاهاي محبوب ايراني كه هر ذائقه‌اي را ارضا مي‌كند. خورش فسنجان را مي‌توان ترش، شيرين و يا ترش و شيرين پخت. تركيب اصلي آن گردو است كه در بيشتر مناطق ايران به راحتي كشت مي‌شود. گردو و پياز تفت داده شده بايد با گوشت مرغ خوب پخته شوند تا روغن گردو بر روي خورش ظاهر شود و اين به معناي در نظر گرفتن زماني چند ساعته براي آماده شدن اين غذا است. خورش فسنجان معمولا با گوشت مرغ پخته مي‌شود، اما در شمال ايران آن را با گوشت اردك طبخ مي‌كنند. چاشني اصلي آن نيز رب انار است كه با جوشاندن آب دانه‌هاي انار به دست مي‌آيد.

زرشك پلو با مرغ

يكي ديگر از غذاهاي اصيل ايراني و معمولا حاضر بر ميز تمام مهماني‌هاي ايراني. براي پخت اين غذا مرغ با طعم‌دهنده‌هايي مثل ادويه، زعفران و رب گوجه فرنگي پخته مي‌شود و پس از آن با زرشك پلو سرو مي‌شود. زرشك از سبزيجاتي است كه بوته‌هاي آن در بخش‌هاي شمال شرق و شمال غرب ايران مي‌رويد. طعمي ترش و رنگي قرمز دارد. معمولا با روغن يا كره تفت داده مي‌شود و به همراه برنج بر سر ميز مي‌آيد. 

آبگوشت

شايد بتوان آن را غذاي روز جمعه خانواده‌هاي ايراني ناميد. تركيبي از حبوبات، گوشت پر چرب و سيب‌زميني كه براي چند ساعت با هم پخته مي‌شوند و به دو شكل مختلف سرو مي‌شود. آب اين غذا به همراه ناني كه در آن مي‌ريزند خورده مي‌شود و گوشت، حبوبات و سيب‌زميني همراه هم كوبيده مي‌شوند و همراه با نان خورده مي‌شود. آبگوشت نيز از غذاهاي مقوي ايراني است. انواع متفاوت آن در برخي نقاط كشور ممكن است طبخ شوند. 

برياني

يكي ديگر از غذاهاي ويژه شهر اصفهان كه طعمي سحرآميز دارد. افراد معمولا بعد از خوردن اين غذا يا ديگر به آن فكر نمي‌كنند يا شديدا به آن علاقمند مي‌شوند. تركيبي از چند نوع گوشت كه با قاشق‌هايي مخصوص قالب‌گيري و بعد سرخ مي‌شوند. برياني غذايي مقوي و سنگين است و همراه با نان و قدري آب گوشت سرو مي‌شود.

كله پاچه

برخي افراد حتي با ظاهر اين غذا هم كنار نمي‌آيند و برخي ديگر عاشق آن هستند. كله پارچه از سر، اجزاي صورت، برخي از بخش‌هاي شكم و پاچه گاو تهيه مي‌شود. پختن اين غذا بسيار زمان‌بر است و براي دادن طعم و بوي مناسب به آن از انواع طعم‌دهنده‌ها استفاده مي‌شود. نتيجه آن شكل‌هاي مختلفي از گوشت پخته شده و آب گوشت است كه به صورت جداگانه خورده مي‌شوند. كله پاچه نيز از غذاهاي بسيار چرب و سنگين اما مقوي است. به همين دليل معمولا آن را به هنگام صبح و پيش از آغاز يك روز كاري ميل مي‌كنند.

سمبوسه

از انواع غذاهاي خياباني و مربوط به جنوب كشور ايران است. غذايي سبك و ساده، اما تند و تيز و بسيار خوشمزه. سمبوسه با استفاده از تركيب سيب‌زميني با سبزيجات معطر و ادويه‌هاي مخصوص جنوبي طبخ مي‌شود. اين مواد به صورت يك خمير در نان پيچيده و در نهايت در روغن سرخ مي‌شوند. برخي در تركيب آن از گوشت نيز استفاده مي‌كنند. اما در اصل سمبوسه از غذاهاي گياهي ايران است. 

فلافل

يكي ديگر از غذاهاي خياباني و باز هم متعلق به شهرهاي جنوبي ايران. تركيب اصلي آن نخود و ادويه‌هاي معطر جنوبي است كه به صورت يك خمير گرد در روغن سرخ و به شكل ساندويچ سرو مي‌شود. 

ته چين

شكل‌هاي مختلفي از ته‌چين در شهرهاي ايران پخته مي‌شود. ته‌چين مرغ، گوشت، تخم مرغ و بادنجان از انواع آن هستند. اين مواد كه معمولا با ادويه و برخي تركيبات ساده‌تر پخته شده‌اند لا‌به‌لاي برنج نيم‌پز قرار داده مي‌شوند و يك مرحله ديگر پخته خواهند شد.

كلم پلو

غذاي معروف شهر شيراز كه از تركيب كلم، برنج، گوشت و برخي سبزيجات معطر تهيه مي‌شود. كلم تفت داده شده با ادويه و آب‌نارنج، لابه‌لاي برنج ريخته مي‌شود و سبزيجات معطر به آن اضافه مي‌شوند. گوشتي كه به صورت توپك‌هاي كوچك در روغن تفت داده شده در نهايت به برنج اضافه و همه مواد با هم براي مدتي ديگر پخته مي‌شوند.

كوفته

يكي از غذاهاي اصلي شهر تبريز و مردم آذري. تركيب اصلي آن گوشت است كه با طعم‌دهنده‌هاي ديگر تركيب مي‌شود و در وسط آن معمولا تخم‌مرغ يا برخي مواد ديگر قرار داده مي‌شود. گوشت به صورت يك توپ گرد و در آب پخته مي‌شود.

مرغ و ماهي شكم پر

اين غذا اصالتا متعلق به مردم شمال ايران است. شكم ماهي و مرغ با انواع سبزيجات، گردو، رب انار، سير و ادويه پر مي‌شود و براي مدتي در روغن يا آب پخته خواهند شد. ماهي شكم‌پر غذايي است كه در شب سال نو توسط تمام خانواده‌هاي ايراني پخته مي‌شود و اعضاي خانواده آن را در كنار هم ميل خواهند كرد.

ميرزاقاسمي

از غذاهاي شمال ايران كه تركيبي است از بادنجان و گوجه كبابي. اين مواد با سير كه از اجزاي اصلي آشپزي شمالي است تفت داده مي‌شوند و در نهايت با تخم مرغ پخته شده به همراه نان سرو مي‌شوند.

باقلا قاتق

غذاي اصيل بخش شمال غرب ايران است كه از نوعي لوبيا به همراه سبزي و سير تهيه مي‌شود. خورش باقلا قاتق همانند ساير خورش‌هاي ايراني به همراه برنج سرو مي‌شود.

فالوده و بستني

از خوراكي‌هاي محبوب و اصيل ايراني. فالوده رشته‌هايي از نشاسته يخ زده است كه همراه با گلاب و آبليمو سرو مي‌شود. فالوده خوراكي مخصوص شهر شيراز و اصفهان است. بستني سنتي ايراني نيز كه از تركيب شير، صعلب كه نوعي گياه است و زعفران تهيه مي‌شود. بستني و فالوده معمولا در كنار يكديگر سرو و به عنوان دسر يا تنها به عنوان يك ميان‌وعده خورده مي‌شوند.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت ۰۴:۳۰:۰۶ توسط farinax| نظرات (0)

تايلند كشوري در جنوب شرق آسيا است كه در چند سال اخير به يكي از مقاصد گردشگري براي ايرانيان تبديل شده. سه شهر بانكوك، پاتايا و پوكت از محبوب‌ترين شهرهاي اين كشور براي گردشگران محسوب مي‌شوند كه هر سه داراي هتل‌هايي بي‌نظير هستند. در اين مطلب شما را با جذاب‌ترين هتل‌هاي اين كشور آشنا خواهيم كرد.

هتل اورينتال رزيدنس بانكوك Oriental Residence Bangkok

اين هتل پنج ستاره با داشتن ريت ۹ در وبسايت Booking يكي از برترين و محبوب‌ترين هتل‌هاي بانكوك است. اورينتال رزيدنس در نزديكي مناطق تجاري سيام و سيلوم و پارك لومپيني واقع شده كه مي تواند براي دوستدارن خريد و گشت و گذار در مراكز تجاري ويژگي منحصر به فردي باشد. معماري اين هتل تركيبي از عناصر شرقي و آسايش و راحتي غربي است. ديوارهاي اطراف استخر فضاي باز آن سراسر از شيشه ساخته شده كه شكلي حيرت‌انگيز به اين مجموعه مي‌بخشد. اتاق‌ها همگي داراي پنجره‌هاي بزرگ و همچنين مجهز به آشپزخانه هستند. هر اتاق داراي يك حمام مرمر با امكانات اختصاصي و ويژه است. سالن فيتنس اورينتال رزيدنس با تجهيزاتي فوق‌العاده براي دوست‌داران ورزش مهيا شده. علاوه بر نزديكي به مراكز تجاري، اين هتل در مجاورت برخي از برترين بيمارستان‌ها و مراكز پزشكي بانكوك ساخته شده است.

هتل ويلاي ساحلي تريسارا پوكت Trisara Resort Villas

اين هتل پنج ستاره با ريت ۹.۵ از وبسايت Booking يكي از جذاب‌ترين هتل‌هاي پوكت است كه مي‌توانيد در آن ويلاهايي با سواحل اختصاصي داشته باشيد. اين هتل مجهز به اسپا لاكچري و استخرهاي خصوصي با منظره دريا است. فاصله اين هتل تا دريا تنها چند قدم است. اتاق‌هاي شيك هتل تريسارا داراي دكوري مدرن و مجهز به كليه امكانات رفاهي هستند. همچنين تريسارا داراي مجموعه‌هاي ورزشي و سالن تنيس نيز است. وجود يك تيم اختصاصي عكاسي در اين هتل از ديگر ويژگي‌هاي منحصر به فرد تريسارا به شمار مي‌رود. در اطراف هتل درخت‌هاي نارگيل و سالن‌هاي صرف غذاهاي دريايي مي‌تواند تجربه بي‌نظيري از اقامت در يك هتل ساحلي را براي شما در شهر پوكت فراهم كند.

هتل آماري رزيدنس پاتايا Amari Residence Pattaya

اين هتل پنج ستاره با ريت هشت در وبسايت بوكينگ گزينه‌اي جذاب براي مسافران پاتايا مي‌تواند باشد. هتل آماري رزيدنس داراي ۱۷۳ اتاق، فاصله ۳ دقيقه‌اي تا دريا و مجاورت با فرودگاه بين‌المللي سوانابومي يكي از محبوب‌ترين هتل‌هاي پاتايا است. وجود استخرهاي روباز در آماري رزيدنس يكي از ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين هتل محسوب مي‌شود. سوئيت‌هاي اين هتل داراي منظره رو به دريا، بالكن و آشپزخانه اختصاصي هستند. از ديگر امكانات ويژه آماري مي‌توان به مركز فيتنس آن اشاره كرد.

هتل اوكورا پرستيژ بانكوك The Okura Prestige

يكي ديگر از هتل‌هاي پنج ستاره بانكوك با ريت خيره‌كننده ۹.۵ در سايت Booking كه به تنهايي مي‌تواند يكي از لذت‌هاي سفر به بانكوك باشد. اتاق‌هاي اين هتل منظره‌اي نفس‌گير از شهر بانكوك را به تصوير مي‌كشند. يك مركز اسپا لاكچري، استخر روباز حيرت‌انگيز و يك رستوران ژاپني جذاب تنها بخشي از امكانات رفاهي اين هتل هستند. تمامي اتاق‌ها در اين هتل ۲۶ طبقه داراي تجهيزات مناسب براي گذراندن يك تعطيلات فوق‌العاده هستند. هتل اوكورا پريستيژ در يكي از برترين نقاط بانكوك واقع شده است كه امكان دسترسي به جاذبه‌هاي گردشگري اين شهر را به راحتي فراهم خواهد كرد.

هتل شانگري لا بانكوك Shangeri-la

از هتل‌هاي پنج ستاره شهر بانكوك با ريت 9 در سايت بوكينگ است. اين هتل در نزديكي رودخانه واقع شده است و به اين ترتيب منظره اي آرامش‌بخش و ديدني براي مسافران فراهم مي‌كند. از ويژگي‌هاي خاص اين هتل مي‌توان به معماري شرقي آن اشاره كرد كه در تمامي اتاق‌ها صحنه‌هايي زيبا را به تصوير مي‌كشند. اتاق‌هاي هتل شانگري لا در بانكوك مجهز به مبلماني ساخته شده از چوب و ابريشم هستند كه آسايش را براي گردشگران به همراه دارند.

هتل اي وان پاتايا A- one The Royal Cruise

از هتل‌هاي ۴ ستاره و لوكس در پاتايا و داراي ريت ۸ در وبسايت بوكينگ است. اين هتل در مجاورت ساحل پاتايا واقع شده كه با ورود به آن مي‌توانيد خود را براي داشتن يك تعطيلات ساحلي فوق‌العاده آماده كنيد. از منظره‌هاي بكر و ديدني اتاق‌هاي اي وان كه بگذريم به رستوران‌هاي فوق‌العاده آن مي‌رسيم كه انواع غذاهاي دريايي و ساير انواع غذاها از شرق و غرب جهان را براي گردشگران در محيطي فوق‌العاده سرو مي‌كنند. اين هتل داراي ۱۹۶ اتاق است و به سالن تئاتر تيفاني و كافه هارد راك نزديك است. همچنين شاتل‌هاي اين هتل آماده ترسنفر مسافران به واكينگ استريت، پلاژ رويال گاردن و مركز خريد سنترال فستيوال هستند. كافه بلو ويو به گردشگران مقيم اين هتل امكان لذت بردن از نوشيدني‌هاي منحصر به فرد را در كنار استخر و همچنين در لژ پيانو خواهد داد.

هتل ويستا پاتايا Vista

از ديگر هتل‌هاي ۴ ستاره پاتايا است كه توانسته از كاربران سايت بوكينگ ريت ۸ را دريافت كند. معماري و نورپردازي منحصر به فرد اين هتل حيرت‌انگيز است. هتل ويستا در يكي از برترين نقاط شهر ساحلي پاتايا واقع شده كه به شما امكان دسترسي به كليه مقاصد گردشگري را خواهد داد. گردشگران مي‌توانند از سالن ماساژ و مركز ورزشي اين هتل استفاده كنند. سرويس كرايه دوچرخه و ماشين يكي از امكانات ويژه اين هتل است كه تجربه گشت زدن در ساحل را به يك خاطره فراموش‌نشدني براي گردشگران تبديل خواهد كرد. در رستوران و كافه هتل ويستا امكان صرف انواع غذاهاي دريايي و غير دريايي و همچنين انواع نوشيدني‌هاي اروپايي و تايلندي فراهم است.

هتل نووتل پوكت Novotel

هتل پنج ستاره با ريت ۸ از وبسايت بوكينگ در قلب شهر پوكت واقع شده. اين هتل داراي ۱۸۰ اتاق و سوئيت شيك و يك استخر روباز است. مهماناني كه در اين هتل اقامت دارند مي‌توانند از امكاناتي همچون يك مركز فيتنس، لابي با ديد پانوراميك و رستوراني با انواع غذاهاي تايلندي و غربي بهره‌مند شوند. اين هتل تا بخش قديمي پوكت و مناطق تجاري و مراكز خريد فاصله چنداني ندارد و از اين نظر مي‌تواند براي دوست‌داران خريد در بازارهاي شرق آسيا يك امتيازه ويژه باشد.

هتل گرند سنتر پوينت پاتايا Grand Center Point

هتلي پنج ستاره با ريت ۹ در مركز پاتايا. معماري ويژه گرند سنتر پوينت به شما احساسي فوق‌العاده خواهد داد. استفاده از رنگ آبي دريا در جاي‌جاي اين هتل منظره‌اي بديع خلق كرده كه چشم مهمانان را خيره خواهد كرد. در كنار معماري حيرت‌انگيز اين هتل وجود يك مركز فيتنس، رستوراني با انواع غذاهاي شرقي و غربي، اتاق‌هايي با بالكن اختصاصي و كاركناني كه ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات هستند اقامتي بي‌نظير در اين هتل براي شما فراهم خواهند كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت ۱۲:۴۵:۲۹ توسط farinax| نظرات (0)

برج ميلاد
برجي چندمنظوره در شمال غرب تهران است كه با ارتفاع ۴۳۵ متر بلندترين برج ايران و نوزدهمين سازه بلند نامتكي جهان لقب گرفته. برج ميلاد كه تقريبا از هر منطقه از تهران ديده مي‌شود شايد در كنار برج آزادي نماد ديگري از اين شهر باشد. اين سازه علاوه بر داشتن چشم‌اندازي بي‌نظير داراي امكانات رفاهي نظير دلفيناريوم، زيپ‌لاين، رستوران گردان، سالن‌هاي سينما و كنسرت نيز است. هر ساله جشنواره و كنسرت‌هاي متعددي در اين برج برگزار مي‌شود. 
عمارت دارالفنون
يكي از ارزشمندترين مكان‌هاي تهران با قدمتي نزديك به ۱۷۰ سال است. اين موسسه به ابتكار ميرزا تقي خان اميركبير، از صدراعظم‌هاي دوران قاجار، پس از سفر وي به روسيه به منظور آموزش علوم و فنون جديد در تهران تاسيس شد. از جمله رشته‌هاي تدريسي در اين موسسه مي‌توان به مهندسي، پزشكي و جراحي، داروسازي، كاني‌شناسي، پياده‌نظام و سواره‌نظام اشاره كرد. برخي از اين موسسه به عنوان نخستين دانشگاه در تاريخ مدرن ايران ياد مي‌كنند. اين ساختمان در مركز شهر تهران و در خيابان ناصرخسرو واقع شده است.  
عمارت باغ فردوس
يكي ديگر از عمارت‌هاي مربوط به دوره قاجار واقع در منطقه شميرانات و خيابان وليعصر امروزي است. باغي با ۲۰ هزار متر مربع و عمارتي با ۱۰۰ متر زيربنا در سه طبقه كامل و يك نيم طبقه كه درواقع هديه عروسي ناصرالدين شاه قاجار به دخترش بود. داماد كه خود از معماران برجسته آن دوران بود بخش‌هاي از اين باغ و عمارت را ساخت. گفتني است موزه سينما ايران نيز در شهريور سال ۱۳۷۱ با هدف جمع‌آوري و نگهداري ميراث سينماي ايران در اين باغ افتتاح شد.
پيست ديزين
مهم‌ترين پيست اسكي ايران و خاورميانه در بخش غربي تهران است كه از طرف فدراسيون جهاني اسكي براي برگزاري مسابقات رسمي جهاني مورد تاييد قرار گرفته و به رسميت شناخته شده است. ديزين در رشته كوه البرز قرار دارد و شامل امكانات تفريحي و ورزشي شامل ۲۳ پيست اسكي با ۴ تله‌كابين، ۷ تله‌اسكي بشقابي و ... است. اين پيست هر ساله از اوايل آذرماه تا اواخر ارديبهشت پوشيده از برف و آماده براي علاقمندان به اسكي است. 
درياچه مصنوعي چيتگر
اين درياچه در شمال غرب تهران قرار دارد و فضاي اطراف آن را نيز به مساحت 120 هكتار فضاي سبز در بر گرفته است. اين درياچه كه در سال ۱۳۹۲ افتتاح شد شامل امكانات تفريحي شامل جزاير تفريحي، جزاير حيات وحش، جزاير آموزشي، اسكله قايقراني، باشگاه ورزش‌هاي آبي و... است. موقعيت اين درياچه كه در مجاورت پارك جنگلي چيتگر، پارك جنگلي كوهسار، پارك ارم، مجموعه ورزشي آزادي، پرديس اسب‌سواري و... قرار دارد باعث شده كه اين مكان به مقصدي فوق‌العاده براي گردشگران و همچنين ساكنين شهر تهران تبديل شود. 
ايران مال
ايران مال يا بازار بزرگ ايران بزرگترين مجتمع تجاري، تفريحي، فرهنگي، مذهبي در خاورميانه است. اين مجموعه داراي بخش‌هاي متنوع همچون باغ ماهان (باغ ايراني)، نمايشگاه خودرو، رستوران، هتل، پيست پاتيناژ، سالن سينما و آمفي تئاتر است. در طراحي اين مجتمع از معماري ايراني- اسلامي و اروپايي الهام گرفته شده، همچنين باغ‌هايي زيبا و ملهم از باغ‌هاي ايراني در آن به چشم مي‌خورد. يكي از بخش‌هاي منحصر به فرد اين مجموعه باغ كتاب آن است كه با داشتن ۳۰ هزار جلد كتاب، پس از كتابخانه ملي ايران دومين مرجع كتاب كشور است. معماري ويژه فضاي كتابخانه اين امكان را فراهم مي‌آورد كه افراد بتوانند به شكلي در كنار يكديگر قرار بگيرند كه فضا مطالعه گروهي و تبادلات فرهنگي بين آن‌ها برقرار شود.
انتخاب هتل در شهر تهران
در كلان‌شهر تهران انتخاب‌هاي زيادي براي محل اقامت وجود دارد. از هتل‌هاي لوكس با قيمت متوسط هر شب ۴۰۰ هزار تومان تا هتل‌هاي سه ستاره با قيمت‌هاي پايين‌تر. البته تهران هنوز نتوانسته با وب‌سايت‌هاي معتبري همچون Booking فعاليت داشته باشد تا از اين طريق بتواند به معرفي هتل‌هاي خود در اين وب‌سايت جهاني و معتبر بپردازد و اجازه رزرو آن‌ها را از اين طريق مهيا كند. 
حمل و نقل در تهران
براي حمل و نقل در تهران مي‌توان از مترو، تاكسي‌، ون و اتوبوس استفاده كرد. قيمت حمل و نقل در اين شهر نسبت به ساير كلان‌شهرهاي دنيا رقمي معقول و نسبتا پايين دارد. براي تردد با تاكسي در هر مسير به طور متوسط مبلغي بين ۱۰ تا ۳۰ تومان از شما دريافت مي‌شود. تردد با ون و اتوبوس مبلغي به نسبت پايين‌تر خواهد داشت. البته در شهر تهران لاين‌هاي مخصوص دوچرخه‌سواري و همچنين جايگاه‌‌هاي مخصوص كرايه دوچرخه نيز وجود دارد كه راهي آسان و ارزان براي تردد در اين شهر پر ترافيك را فراهم مي‌كند.  
هزينه هاي خورد و خوراك در تهران
صرف يك وعده غذا در يك رستوران معمولي در تهران براي هر نفر مبلغي بين ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان است و در رستوران‌هاي گران‌تر تا ۱۰۰ هزار تومان مي‌تواند هزينه داشته باشد. قيمت يك بطري آب در تهران از ۱۰۰ تومان شروع مي‌شود. در تهران نيز همانند بسياري ديگر از شهرهاي جهان غذاهاي خياباني بخشي از فرهنگ و زندگي مردم شهر است. اين غذاها در شب‌هاي زمستان طرفدارن بيشتري دارد. از جمله غذاهاي خياباني تهران مي‌توان به باقلا، بلال، سمبوسه، فلافل و لبو اشاره كرد كه بسته به منطقه مي‌تواند قيمت‌هاي مختلفي داشته باشد.   

 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ساعت ۰۲:۰۱:۵۴ توسط farinax| نظرات (0)

كاخ گلستان
قديمي‌ترين كاخ تهران كه كار ساخت آن در زمان شاه عباس صفوي آغاز شد و در دوران ناصرالدين شاه قاجار تغييرات بسياري را به خود ديد. اين بنا در وقايع مهم تاريخ ايران، مثل انقلاب مشروطه و تاج‌گذاري پهلوي اول و دوم تاثيرگذار بوده است. كاخ گلستان داراي بناهاي متعددي است كه برخي از آن‌ها عبارتند از: شمس‌العماره، تالار سلام، تالار آيينه، ايوان تخت مرمر، خلوت كريمخاني، تالار الماس، تالار برليان و عمارت و حوضخانه بادگير. از جمله رويدادهاي مهم تاريخي كه در كاخ گلستان روي دادند مي‌توان به تاج‌گذاري مظفرالدين شاه در عمارت بادگير، گشايش مجلس يكم در اتاق برليان، نخستين جلوس رضاشاه در ايوان تخت مرمر و تاج‌گذاري رضاشاه در تالار سلام اشاره كرد. بخشي از اين كاخ به هداياي دريافتي پادشاهان ايراني از دولت‌ها، حكومت‌ها و پادشاهان ساير كشورهاي جهان تعلق دارد كه مجموعه نفيسي از اشياي ارزشمند را مي‌توان در اين بخش مشاهده كرد.  
بازار تجريش
يكي از قديمي‌ترين بازارهاي شهر تهران، واقع در منطقه شميرانات است. با طول ۷۰۰ متر و بيش از ۴۰۰ باب مغازه با معماري سنتي و زيباي ايراني. بازاري هزار رنگ كه در آن مي‌توان در بخش ديگري از زندگي و فرهنگ مردم تهران گشت. انواع خوراكي‌ها و صنايع دستي در كنار سفره‌خانه و رستوران‌هاي سنتي به شما فرصتي براي داشتن لحظات دلچسب، رنگي و عطرآگين خواهد داد. همچون ساير بازارهاي بزرگ ايران، بازار تجريش نيز داراي بخشي مذهبي شامل چند مسجد و حسينيه است. 
كاخ سعدآباد
مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد مجموعه‌اي از كاخ‌ها و عمارت‌ها است كه در منطقه دربند تهران واقع شده و داراي جنگل، چشمه‌سارها، قنات‌ها، باغستان‌ها، گلخانه و خيابان است. اين مجموعه در دوران قاجار بنا شده و سكونت‌گاه تابستانه (ييلاق) پادشاهان اين سلسله بوده است. مجموعه كاخ سعدآباد علاوه بر منظره و آب و هواي ويژه‌اي كه دارد داراي ۱۸ موزه نيز است كه برخي متعلق به اعضاي خانواده‌هاي سلطنتي در دوران قاجار و پهلوي بودند. از جمله: كاخ موزه سبز، موزه برادران اميدوار، موزه استاد فرشچيان (كاخ ملكه عصمت دولتشاهي، همسر رضاشاه)، موزه هنرهاي زيبا، موزه آب، موزه خط و كتابت ميرعماد (كاخ فرحناز و عليرضا)، موزه ظروف سلطنتي (كاخ اشرف پهلوي).

 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ساعت ۰۱:۵۸:۴۲ توسط farinax| نظرات (0)

يكي از قديمي‌ترين بازارهاي خاورميانه، واقع در منطقه ۱۲ شهر تهران است. هسته اين بازار در دوران صفوي بنا نهاده شد، اما در دوران قاجار بود كه شكل امروزي خود را پيدا كرد و رونق يافت. بازار بزرگ تهران نيز همانند ساير بازارهاي بزرگ خاورميانه در گذشته داراي راسته‌هاي مختلفي بوده كه اصناف گوناگون در جاي‌جاي آن مشغول كسب و كار بودند. امروزه اين بازار قلب تپنده تهران است و خريداران از هر گروه، خرده‌فروش، عمده‌فروش يا مردم عادي از اين بازار خريد مي‌كنند. از جمله محصولاتي كه مي‌توان در بازار تهران، چه به عنوان مايحتاج روزانه و چه به عنوان سوغات خريداري كرد عبارتند از خشكبار، پارچه و پوشاك، طلا و جواهرات، صنايع دستي، لوازم خانگي و لوازم آرايشي بهداشتي. بازار بزرگ تهران تنها محلي براي خريد كردن نيست، بلكه مي‌تواند محلي براي پرسه زدن در گذرگاه فرهنگي و اجتماعي تهران نيز باشد، مسجد جامع، حمام گلشن و حمام كدخدا، پاچنار، مدرسه شيخ عبدالحسين، تيمچه‌ها، سراها و گذرگاه‌هاي اصلي و مسقف همگي از مكان‌هايي هستند كه با بازديد از آن‌ها مي توان با بخش اصلي فرهنگ مردم تهران آشنا شد. بازار بزرگ تهران در حوادث و رويدادهاي اقتصادي هسته مركزي و تاثيرگذار شهر و حتي سراسر كشور است.   


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ساعت ۰۴:۴۷:۵۰ توسط farinax| نظرات (0)

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]

آخرين مطالب
» چهارباغ گردي در نصف جهان
» با عمارت شاپوري شيراز آشنا شويد
» باغ موزه نگارستان تهران را بيشتر بشناسيد
» معرفي خانه هاي تاريخي تبريز
» معرفي ۵ پل تاريخي در اصفهان
» جاذبه هاي تفريحي تهران
» جاذبه هاي ديدني شيراز ۲
» جاذبه هاي ديدني شيراز
» با ماسال بهشت گمشده ايران، بيشتر آشنا شويد
» جاذبه هاي ديدني اصفهان در دوران صفويه