toristi


toristi

تهران با داشتن اماكن و آثار تاريخي بسيار يكي از شهرهاي پر گردشگر ايران به حساب مي‌آيد اما آثار تاريخي تنها جاذبه‌هاي ديدني تهران نيستند بلكه بسياري از جاذبه‌هاي تفريحي اين شهر نيز باعث جذب گردشگران مي‌شوند. اگر شما به همراه كودكان خود به اين شهر سفر مي‌كنيد اين جاذبه ها مي‌توانند مكان مناسبي براي سپري كردن ساعاتي در كنار خانواده باشند. در ادامه همراه ما باشيد تا شما را با تعدادي از جاذبه هاي تفريحي تهران آشنا كنم.

پارك آبشار و آبنما از جاذبه هاي تفريحي تهران كه كمتر شناخته شده است

يكي از جاذبه‌هاي كمتر شناخته شده تهران، پارك آبشار است. اين پارك كه به تازگي تاسيس شده است يكي از بهترين جاذبه هاي تفريحي تهران براي پياده روي و دورهمي‌هاي خانوادگي است. پارك آبشار مانند باغ‌هاي قديمي ايراني به صورت طبقه‌اي ساخته شده است. داشتن آبشار مصنوعي در اين پارك يكي از عوامل مهم در جذب گردشگر بوده است. از ديگر جاذبه‌هاي اين پارك مي توان به چشم انداز زيباي آن و بركه‌هاي كوچك اشاره كرد. اگر قصد نداريد از ماشين شخصي خود براي رفتن به اين پارك استفاده كنيد مي‌توانيد با خط پنج مترو تهران به ايستگاه چيتگر كه در نزديكي اين پارك است برويد.

پارك ژوراسيك سعادت آباد

يكي ديگر از جاذبه هاي تفريحي تهران كه بسيار براي كودكان جذاب است، پارك ژوراسيك سعادت آباد است. اين پارك محل نگه‌داري ۲۸ عروسك متحرك از انواع دايناسورها به همراه شيوه زندگي و تغذيه آن‌ها است. از ديگر امكانات اين پارك مي‌توان به سينما سه بعدي به همراه فيلم‌هاي آموزشي و كارگاه‌هاي آموزشي اشاره كرد. اين پارك در خيابان سعادت آباد، ميدان بهرود قرار گرفته است. اگر تمايل داريد در نزديكي اين پارك اقدام به رزرو هتل كنيد، هتل اسپيناس پالاس تهران مي‌تواند گزينه خوبي براي شما باشد.

پارك بازيافت تهران

يكي ديگر از جاذبه هاي تفريحي تهران كه در هيچ يك از شهرهاي تهران نيز ديده نمي‌شود، پارك بازيافت علي‌آباد است. نمونه اين پارك را ممكن است در كشورهاي ديگر جهان ديده باشيد اما اين پارك به عنوان اولين پارك بازيافت در ايران شناخته شده است. تمامي اشيايي كه در اين پارك مي‌بينيد از وسايل بازيافتي و زباله‌ها ساخته شده‌اند. هدف از اين كار آشنا كردن مردم با فرهنگ بازيافت و استفاده دوباره از آن‌ها است.

سخن آخر

سفر با كودكان هميشه جز يكي از سخت‌ترين سفرها است چرا كه بايد برنامه ريزي‌هايي براي تفريح آن‌ها نيز در نظر گرفت. بهتر است قبل از اين كه اقدام به رزرو هتل كنيد، موقعيت و جاذبه هاي تفريحي تهران كه براي كودكان جذابيت دارند را مشخص كنيد و سپس رزرو آنلاين هتل را انجام دهيد.

:source 
 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت ۰۱:۵۲:۴۰ توسط farinax| نظرات (0)

شيراز پنجمين شهر پرجمعيت ايران، داراي سابقه تاريخي طولاني مدتي است. اين شهر از زمان هخامنشيان پايتخت ايران بوده و داراي آثار تاريخي و جاذبه‌هاي گردشگري بسياري است. در ادامه معرفي جاذبه‌هاي ديدني شيراز به معرفي ديگر جاذبه‌هاي تاريخي اين شهر مي‌پردازيم تا شما را با آثار تاريخي اين شهر بيشتر آشنا كنيم.

ارگ كريم خان

از مهمترين و بزرگترين بناهاي تاريخي ساخته شده در زمان زنديه، ارگ كريم خان در شيراز است. معماري زيباي اين ارگ اهميت آن را دو چندان كرده است، گچ‌بري‌هاي روي بدنه ارگ، صحنه مبارزه رستم با ديو سفيد كه با كاشي‌كاري در سردر ارگ ترسيم شده است همه از زيبايي‌هاي اين بناي تاريخي هستند. هتل كريم خان زند، هتل پارسه شيراز و هتل جام جم شيراز گزينه‌هاي مناسب براي اقامت در نزديك اين ارگ تاريخي هستند.

مسجد نصيرالملك

در زمان قاجار بناهاي زيبا و متفاوتي ساخته شد اما يكي از باشكوه‌ترين بناهاي ساخته شده مسجد زيباي نصيرالملك است. اين مسجد با كاشي‌هاي صورتي تزيين شده است به همين دليل به مسجد صورتي نيز شهرت دارد. مسجد نصيرالملك از زيباترين مساجد ساخته شده در ايران است، شيشه‌هاي رنگي، كاشي‌كاري‌هاي صورتي، آيات قرآن بر روي سقف مسجد و ايوان‌هاي كاسه‌اي از زيبايي‌هاي اين مسجد هستند. با رزرو هتل لطفعلي خان در نزديك اين بنا مي‌توانيد اقامتي دلپذير را تجربه كنيد.

مسجد وكيل شيراز

بين حمام و بازار وكيل و در شرق عمارت كلاه فرنگي شيراز يكي ديگر از مسجدهاي زيباي شيراز به نام مسجد وكيل قرار گرفته شده است. مسجد وكيل از ديگر شاهكارهاي ساخته شده در زمان زنديه و به دستور كريم خان است. معماري زيباي مسجد با كاشي‌كاري‌هاي زيبا و مرمري از زيبايي‌هاي اين مسجد قديمي است.

نارنجستان قوام

از زيباترين باغ‌هاي شيراز باغ نارنجستان قوام است. اين باغ در زمان قاجار در شيراز ساخته شد و به دليل درخت‌هاي نارنج به نارنجستان قوام شهرت يافت. عمارت اين باغ داراي دو طبقه است و در سردر آن نيز كاشي‌كاري و كتيبيه‌اي مرمري همراه با آيات قرآن قرار دارد. زيباترين قسمت اين باغ ايوان بزرگ آن است كه با دوستون مسقف و يكپارچه تزيين شده است. از هتل‌هاي نزديك اين جاذبه براي اقامت مي‌توان به هتل لطفعلي خان اشاره كرد.

source: 
 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت ۱۲:۱۵:۲۸ توسط farinax| نظرات (0)

خوشا شيراز و وصف بي‌مثالش             خداوندا نگه‌دار از زوالش

تابستان است و فصل سفرهاي تابستانه اما اگر از رفتن به شهرهاي شمال كشور خسته شده‌ايد و به دنبال جايي جديد براي گذراندن تعطيلات خود هستيد من به شما شيراز شهر عشق و شعر را پيشنهاد مي‌كنم. شيراز بهشت ايران است و هرچه از زيبايي‌هاي اين شهر بگوييم كم است، باغ‌هاي نارنج، عطر پراكنده گل‌ها در ارديبهشت ماه همه و همه از زيبايي‌هاي اين شهر هستند. جاذبه هاي شيراز تنها به حافظيه و سعديه محدود نمي‌شود و اين شهر زيبايي‌هاي ديگري نيز دارد كه زياد ديده نشده‌اند، اگر علاقه‌اي به آشنا شدن با اين شهر زيبا و جاذبه‌هايش داريد، همراه من باشيد تا شما را به سفري خيالي به اين شهر ببرم.

دروازه قرآن

يكي از ۶ دروازه‌اي كه در شيراز قديم وجود داشته است و هم اكنون سالم است، دروازه قرآن در شمال شيراز است. اين دروازه در دوران حكومت ديلميان ساخته شود بود و بالاي آن يك قرآن قرار داده بودند تا مسافران به سلامتي از شهر خارج شوند. اين قرآن هم اكنون در موزه پارس شيراز نگه‌داري مي‌شود. باغ جهان نما ديگر جاذبه گردشگري به دروازه شيراز است. همچنين اگر تمايل داريد كه در نزديكي اين دروازه زيبا اقامت داشته باشيد هتل بزرگ شيراز بهترين گزينه است و يا اگر به اقامتگاه‌هاي بوم گردي علاقه داريد مي‌توانيد اقامتگاه سنتي فيل شيراز را انتخاب كنيد.

باغ جهان نما

يكي از قديمي‌ترين باغ‌ها در شيراز باغ جهان نما است. درختان سرو، نارنج، رز، بنفشه و اطلسي از جمله گياهان اين باغ زيبا هستند. اين باغ تا دوران صفويه سرسبز بود و سپس به دست كريم خان زند دوباره بازسازي شد. ياغ جهان نما داراي يك عمارت هشت ضلعي همراه با ۴ شاه‌نشين از زيبايي‌هاي اين باغ هستند. همچنين عمارت كلاه فرنگي باغ نيز بدون هيچ كاشي كاري در عين شكوه در باغ خودنمايي مي‌كند. اين باغ در نزديكي دروازه قرآن قرار گرفته است.

باغ موزه هفت تنان

در شمال آرامگاه حافظ يكي ديگر از جاذبه‌هاي تاريخي شيراز قرار گرفته است. موزه تكيه هفت تنان، از قديمي‌ترين آثار تاريخي شيراز است و قدمت آن به قبل از دوران زنديه مي‌رسد اما عمارت موجود در باغ به دستور كريم خان ساخته شد. در اين باغ هفت تن از عارفان بزرگ شيراز دفن شده‌اند به همين خاطر نام هفت تنان را گرفته است. از ديگر ويژگي‌ها و زيبايي‌هاي اين باغ مي‌توان به تالار آن اشاره كرد، بر سقف اين تالار نقاشي‌هايي از ۵ مجلس متفاوت وجود دارد كه چشم هر بيننده‌اي را به آن خيره مي‌كند. اگر به دنبال هتلي نزديك براي اقامت هستيد و تمايل داريد به اين آثار باستاني نزديك باشيد هتل پارك سعدي، هتل بزرگ شيراز و هتل رويال گزينه‌هاي مناسب هستند.

باغ ارم

بي‌شك يكي از زيباترين باغ‌هاي ايران و شيراز باغ ارم است. زماني كه در اين باغ قدم مي‌زنيد چنان از عطر گل‌ها مست مي‌شويد. باغ ارم متعلق به دوران قاجار است اما معماري اين باغ با ساير بناهاي ساخته شده در دوران قاجار كاملا متفاوت است. ستون‌هاي باغ از تخت جمشيد الهام گرفته‌اند و در سردرها نقاشي‌هايي از شاهنامه كشيده شد است. در اين عمارت همچنين موزه آيينه و سنگ قرار گرفته است. اين باغ يكي از ۹ باغ ايراني است كه به ثبت جهاني يونسكو رسيده است. باغ ارم در نزديكي مسجد نصيرالملك و باغ جهان نما قرار دارد. هتل پارس شيراز، هتل آپارتمان سرير از نزديك‌ترين هتل هاي شيراز به اين جاذبه گردشگري براي اقامت هستند.

source: 
 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت ۰۲:۰۵:۴۵ توسط farinax| نظرات (0)

[ ۱ ]

آخرين مطالب
» چهارباغ گردي در نصف جهان
» با عمارت شاپوري شيراز آشنا شويد
» باغ موزه نگارستان تهران را بيشتر بشناسيد
» معرفي خانه هاي تاريخي تبريز
» معرفي ۵ پل تاريخي در اصفهان
» جاذبه هاي تفريحي تهران
» جاذبه هاي ديدني شيراز ۲
» جاذبه هاي ديدني شيراز
» با ماسال بهشت گمشده ايران، بيشتر آشنا شويد
» جاذبه هاي ديدني اصفهان در دوران صفويه